KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12061033
nr 1206 1033
Rune Jansson
(1918-2014), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, monogramsignerad, daterad -38. Olja på pannå, 22x43 cm
Rune Jansson, svensk bildkonstnär född 1918, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 24 september 2018
kl 18:42:17
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr
350 kr
400 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr